Polazak.rs
European bus timetables and ticket booking
Choose your next destination
Search

Klanica - Jovanja timetable

thursday, 25.04.2024.
06:45 07:40 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 06:45
Klanica, Glisic
arr. 06:47
dep. 06:47
1 km
Klanica, Skola
arr. 06:48
dep. 06:48
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 06:50
dep. 06:50
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 06:53
dep. 06:53
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 06:55
dep. 06:55
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 06:58
dep. 06:58
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 06:59
dep. 06:59
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 07:02
dep. 07:02
10 km
arr. 07:05
dep. 07:05
12 km
Popucke, Dezba
arr. 07:06
dep. 07:06
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 07:07
dep. 07:07
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 07:08
dep. 07:08
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 07:09
dep. 07:09
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 07:10
dep. 07:10
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 07:11
dep. 07:11
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 07:12
dep. 07:12
16.3 km
arr. 07:14
dep. 07:14
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 07:15
dep. 07:15
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 07:16
dep. 07:16
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 07:17
dep. 07:17
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 07:18
dep. 07:18
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:19
dep. 07:19
18.9 km
arr. 07:21
dep. 07:21
19.5 km
arr. 07:22
dep. 07:22
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 07:23
dep. 07:23
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 07:25
dep. 07:25
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 07:26
dep. 07:26
21.8 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:28
dep. 07:28
22.2 km
Sedlari, 1
arr. 07:29
dep. 07:29
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 07:30
dep. 07:30
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 07:32
dep. 07:32
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 07:34
dep. 07:34
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 07:35
dep. 07:35
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 07:37
dep. 07:37
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 07:38
dep. 07:38
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 07:40
28.6 km
06:45 07:40 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 06:45
Klanica, Glisic
arr. 06:47
dep. 06:47
1 km
Klanica, Skola
arr. 06:48
dep. 06:48
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 06:50
dep. 06:50
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 06:53
dep. 06:53
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 06:55
dep. 06:55
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 06:58
dep. 06:58
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 06:59
dep. 06:59
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 07:02
dep. 07:02
10 km
arr. 07:05
dep. 07:05
12 km
Popucke, Dezba
arr. 07:06
dep. 07:06
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 07:07
dep. 07:07
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 07:08
dep. 07:08
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 07:09
dep. 07:09
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 07:10
dep. 07:10
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 07:11
dep. 07:11
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 07:12
dep. 07:12
16.3 km
arr. 07:14
dep. 07:14
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 07:15
dep. 07:15
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 07:16
dep. 07:16
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 07:17
dep. 07:17
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 07:18
dep. 07:18
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:19
dep. 07:19
18.9 km
arr. 07:21
dep. 07:21
19.5 km
arr. 07:22
dep. 07:22
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 07:23
dep. 07:23
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 07:25
dep. 07:25
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 07:26
dep. 07:26
21.8 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:28
dep. 07:28
22.2 km
Sedlari, 1
arr. 07:29
dep. 07:29
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 07:30
dep. 07:30
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 07:32
dep. 07:32
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 07:34
dep. 07:34
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 07:35
dep. 07:35
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 07:37
dep. 07:37
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 07:38
dep. 07:38
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 07:40
28.6 km
14:30 15:25 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 14:30
Klanica, Glisic
arr. 14:32
dep. 14:32
1 km
Klanica, Skola
arr. 14:33
dep. 14:33
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 14:35
dep. 14:35
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 14:38
dep. 14:38
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 14:40
dep. 14:40
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 14:43
dep. 14:43
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 14:44
dep. 14:44
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 14:47
dep. 14:47
10 km
arr. 14:50
dep. 14:50
12 km
Popucke, Dezba
arr. 14:51
dep. 14:51
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 14:52
dep. 14:52
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 14:53
dep. 14:53
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 14:54
dep. 14:54
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 14:55
dep. 14:55
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 14:56
dep. 14:56
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 14:57
dep. 14:57
16.3 km
arr. 14:59
dep. 14:59
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 15:00
dep. 15:00
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 15:01
dep. 15:01
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 15:02
dep. 15:02
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 15:03
dep. 15:03
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 15:04
dep. 15:04
18.9 km
arr. 15:06
dep. 15:06
19.5 km
arr. 15:07
dep. 15:07
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 15:08
dep. 15:08
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 15:10
dep. 15:10
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 15:11
dep. 15:11
21.8 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 15:13
dep. 15:13
22.2 km
Sedlari, 1
arr. 15:14
dep. 15:14
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 15:15
dep. 15:15
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 15:17
dep. 15:17
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 15:19
dep. 15:19
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 15:20
dep. 15:20
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 15:22
dep. 15:22
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 15:23
dep. 15:23
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 15:25
28.6 km
14:30 15:25 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 14:30
Klanica, Glisic
arr. 14:32
dep. 14:32
1 km
Klanica, Skola
arr. 14:33
dep. 14:33
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 14:35
dep. 14:35
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 14:38
dep. 14:38
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 14:40
dep. 14:40
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 14:43
dep. 14:43
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 14:44
dep. 14:44
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 14:47
dep. 14:47
10 km
arr. 14:50
dep. 14:50
12 km
Popucke, Dezba
arr. 14:51
dep. 14:51
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 14:52
dep. 14:52
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 14:53
dep. 14:53
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 14:54
dep. 14:54
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 14:55
dep. 14:55
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 14:56
dep. 14:56
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 14:57
dep. 14:57
16.3 km
arr. 14:59
dep. 14:59
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 15:00
dep. 15:00
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 15:01
dep. 15:01
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 15:02
dep. 15:02
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 15:03
dep. 15:03
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 15:13
dep. 15:13
22.2 km
arr. 15:06
dep. 15:06
19.5 km
arr. 15:07
dep. 15:07
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 15:08
dep. 15:08
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 15:10
dep. 15:10
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 15:11
dep. 15:11
21.8 km
Sedlari, 1
arr. 15:14
dep. 15:14
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 15:15
dep. 15:15
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 15:17
dep. 15:17
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 15:19
dep. 15:19
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 15:20
dep. 15:20
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 15:22
dep. 15:22
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 15:23
dep. 15:23
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 15:25
28.6 km
Klanica - Jovanja timetable
Departures on: friday, 26.04.2024.
06:45 07:40 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 06:45
Klanica, Glisic
arr. 06:47
dep. 06:47
1 km
Klanica, Skola
arr. 06:48
dep. 06:48
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 06:50
dep. 06:50
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 06:53
dep. 06:53
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 06:55
dep. 06:55
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 06:58
dep. 06:58
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 06:59
dep. 06:59
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 07:02
dep. 07:02
10 km
arr. 07:05
dep. 07:05
12 km
Popucke, Dezba
arr. 07:06
dep. 07:06
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 07:07
dep. 07:07
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 07:08
dep. 07:08
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 07:09
dep. 07:09
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 07:10
dep. 07:10
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 07:11
dep. 07:11
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 07:12
dep. 07:12
16.3 km
arr. 07:14
dep. 07:14
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 07:15
dep. 07:15
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 07:16
dep. 07:16
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 07:17
dep. 07:17
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 07:18
dep. 07:18
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:19
dep. 07:19
18.9 km
arr. 07:21
dep. 07:21
19.5 km
arr. 07:22
dep. 07:22
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 07:23
dep. 07:23
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 07:25
dep. 07:25
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 07:26
dep. 07:26
21.8 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:28
dep. 07:28
22.2 km
Sedlari, 1
arr. 07:29
dep. 07:29
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 07:30
dep. 07:30
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 07:32
dep. 07:32
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 07:34
dep. 07:34
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 07:35
dep. 07:35
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 07:37
dep. 07:37
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 07:38
dep. 07:38
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 07:40
28.6 km
06:45 07:40 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 06:45
Klanica, Glisic
arr. 06:47
dep. 06:47
1 km
Klanica, Skola
arr. 06:48
dep. 06:48
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 06:50
dep. 06:50
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 06:53
dep. 06:53
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 06:55
dep. 06:55
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 06:58
dep. 06:58
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 06:59
dep. 06:59
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 07:02
dep. 07:02
10 km
arr. 07:05
dep. 07:05
12 km
Popucke, Dezba
arr. 07:06
dep. 07:06
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 07:07
dep. 07:07
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 07:08
dep. 07:08
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 07:09
dep. 07:09
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 07:10
dep. 07:10
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 07:11
dep. 07:11
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 07:12
dep. 07:12
16.3 km
arr. 07:14
dep. 07:14
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 07:15
dep. 07:15
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 07:16
dep. 07:16
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 07:17
dep. 07:17
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 07:18
dep. 07:18
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:19
dep. 07:19
18.9 km
arr. 07:21
dep. 07:21
19.5 km
arr. 07:22
dep. 07:22
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 07:23
dep. 07:23
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 07:25
dep. 07:25
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 07:26
dep. 07:26
21.8 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 07:28
dep. 07:28
22.2 km
Sedlari, 1
arr. 07:29
dep. 07:29
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 07:30
dep. 07:30
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 07:32
dep. 07:32
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 07:34
dep. 07:34
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 07:35
dep. 07:35
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 07:37
dep. 07:37
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 07:38
dep. 07:38
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 07:40
28.6 km
14:30 15:25 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 14:30
Klanica, Glisic
arr. 14:32
dep. 14:32
1 km
Klanica, Skola
arr. 14:33
dep. 14:33
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 14:35
dep. 14:35
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 14:38
dep. 14:38
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 14:40
dep. 14:40
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 14:43
dep. 14:43
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 14:44
dep. 14:44
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 14:47
dep. 14:47
10 km
arr. 14:50
dep. 14:50
12 km
Popucke, Dezba
arr. 14:51
dep. 14:51
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 14:52
dep. 14:52
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 14:53
dep. 14:53
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 14:54
dep. 14:54
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 14:55
dep. 14:55
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 14:56
dep. 14:56
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 14:57
dep. 14:57
16.3 km
arr. 14:59
dep. 14:59
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 15:00
dep. 15:00
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 15:01
dep. 15:01
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 15:02
dep. 15:02
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 15:03
dep. 15:03
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 15:04
dep. 15:04
18.9 km
arr. 15:06
dep. 15:06
19.5 km
arr. 15:07
dep. 15:07
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 15:08
dep. 15:08
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 15:10
dep. 15:10
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 15:11
dep. 15:11
21.8 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 15:13
dep. 15:13
22.2 km
Sedlari, 1
arr. 15:14
dep. 15:14
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 15:15
dep. 15:15
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 15:17
dep. 15:17
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 15:19
dep. 15:19
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 15:20
dep. 15:20
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 15:22
dep. 15:22
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 15:23
dep. 15:23
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 15:25
28.6 km
14:30 15:25 (00:55)
Intersection
The timetable is valid until: 31.12.2024.
Days of service: business days.
Non Bookable
Stations
Arrival
Departure
Klanica
dep. 14:30
Klanica, Glisic
arr. 14:32
dep. 14:32
1 km
Klanica, Skola
arr. 14:33
dep. 14:33
2 km
Klanica, Sr. kuce
arr. 14:35
dep. 14:35
3 km
Klanica, Dur. raskrsce
arr. 14:38
dep. 14:38
5 km
Divci kod Valjeva, Center
arr. 14:40
dep. 14:40
6 km
Lukavac kod Valjeva, 2 - Centar
arr. 14:43
dep. 14:43
8.6 km
Lukavac kod Valjeva, 1
arr. 14:44
dep. 14:44
8.8 km
Popucke, Antonijevica rampa
arr. 14:47
dep. 14:47
10 km
arr. 14:50
dep. 14:50
12 km
Popucke, Dezba
arr. 14:51
dep. 14:51
12.5 km
Popucke, Iverak 1
arr. 14:52
dep. 14:52
13.1 km
Goric kod Valjeva, Catin put
arr. 14:53
dep. 14:53
14.1 km
Goric kod Valjeva, II
arr. 14:54
dep. 14:54
14.9 km
Goric kod Valjeva, I
arr. 14:55
dep. 14:55
15.8 km
Valjevo, Donja Grabovica
arr. 14:56
dep. 14:56
16 km
Valjevo, Srbijanka
arr. 14:57
dep. 14:57
16.3 km
arr. 14:59
dep. 14:59
16.8 km
Valjevo, Pumpa
arr. 15:00
dep. 15:00
17.5 km
Valjevo, Krušik
arr. 15:01
dep. 15:01
17.7 km
Valjevo, Zbr. gradovi
arr. 15:02
dep. 15:02
18.1 km
Valjevo, Uzun Mirkova
arr. 15:03
dep. 15:03
18.5 km
Valjevo, Kafana Beograd
arr. 15:13
dep. 15:13
22.2 km
arr. 15:06
dep. 15:06
19.5 km
arr. 15:07
dep. 15:07
20 km
Valjevo, Jadar
arr. 15:08
dep. 15:08
20.4 km
Valjevo, Silos
arr. 15:10
dep. 15:10
21.3 km
Valjevo, Pivara
arr. 15:11
dep. 15:11
21.8 km
Sedlari, 1
arr. 15:14
dep. 15:14
22.7 km
Sedlari, 2
arr. 15:15
dep. 15:15
23.1 km
Sedlari, Radojicici
arr. 15:17
dep. 15:17
24.1 km
Sedlari, Filipovici
arr. 15:19
dep. 15:19
25.1 km
Sedlari, Sav. kuce
arr. 15:20
dep. 15:20
25.6 km
Sedlari, Skola
arr. 15:22
dep. 15:22
26.6 km
Jovanja, Susara
arr. 15:23
dep. 15:23
26.9 km
Jovanja, Intersection
arr. 15:25
28.6 km

Naselja Klanica i Jovanja su međusobno udaljena ~29 km. Putovanje između ova dva mesta traje najkraće 55min., a najduže 55min., u zavisnosti od prevoznika. Na ovoj relaciji prevoz obavlja ukupno 1 prevoznika. Prvi polazak sa stanice Klanica je u 06:45 h, dok je poslednji polazak u 14:30 h, za traženi datum.

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.
We use cookies to personalise content and ads.